ZAPOMENUTÉ PŘIHLAŠOVACÍ ÚDAJE?

Protiroztočové povlaky Pristine - to nejlepší, co můžete na ochranu lůžka před roztoči udělat.

Odborně ověřená účinnost

Nepropustnost povlaků Pristine pro roztočové alergeny byla ověřena ve Státním zdravotním ústavu ČR, který doporučil použití materiálu Pristine pro osoby trpící alergií na roztoče.

Snadné použití, okamžitý efekt

Protiroztočové povlaky se používají jako mezivrstva pod svrchní povlečení. Můžete je použít na své současné polštáře, peřiny a matrace a navíc odpadá nutnost jakékoli další protiroztočové péče o lůžko.

Nepřekonatelná životnost

Technologie výroby materiálu Pristine zaručuje jeho velmi vysokou životnost. Na povlaky se vztahuje desetiletá záruka, při správném zacházení však vydrží podstatně déle.

Potřebujete poradit s výběrem vhodného povlaku?

Proč Pristine

Okamžitá účinnost, spolehlivá ochrana proti roztočům

Povlaky Pristine zabraňují pronikání roztočů a roztočových alergenů k pacientovi okamžitě po navlečení. Významně snižují množství vdechovaného alergenu, který dráždí dýchací cesty a negativně ovlivňuje zdravotní stav citlivé osoby. Protiroztočové povlaky fungují jako fyzická zábrana mezi alergenem nahromaděným v lůžku a pacientem. Alergen nemůže skrz hustě a pravidelně tkanou látku proniknout a dráždit citlivou osobu.

Nejmodernější technologie

Tkanina Pristine 66457 a Pristine 66457-112 Calendered je utkána patentovaným postupem z velmi jemných mikrovláken polyesteru. Pravidelná mikroskopická vzdálenost mezer mezi vlákny prokazatelně zadržuje částice o velikosti odpovídající nejmenším roztočovým alergenům. Alergeny se nemohou uvolňovat z lůžka do okolí, optimálně volená velikost mezer mezi vlákny však zároveň zaručuje maximální prostupnost pro pot a vodní páry.

Odborně ověřená funkčnost

Účinnost tkaniny Pristine v ochraně před roztoči byla prokázána atesty v ČR i zahraničí.

  • Materiál Pristine lze doporučit k používání na potahy polštářů, pokrývek a matrací v prostředí osob alergických na roztočové alergeny.
    Atest SZÚ ČR č. 174310, Ex100869

Vysoký komfort v lůžku

Protiroztočové povlaky Pristine přinášejí ideální kombinaci neprostupnosti pro alergeny za současné maximální prostupnosti pro vodní páry, a zároveň příjemných vlastností pro užívání. Povlaky jsou lehké, jemné a tvárné, nešustí a plně propouští pot a vodní páry. Jejich přítomnost v lůžku proto z hlediska komfortu téměř nezaznamenáte.

Mimořádná odolnost a garance kvality

Polyesterová vlákna jsou mimořádně odolná proti opotřebení, nespírají se ani neřídnou a dlouhodobě si zachovávají své vlastnosti. Povlaky z materiálu Pristine vydrží mnohem déle, než přikrývky či matrace, na které jsou povlečeny. Poskytujeme desetiletou záruku na výrobní i materiálové vady.

Profesionální technické provedení protiroztočových povlaků Pristine zaručuje, že vynikající ochranné vlastnosti materiálu Pristine 66457 nejsou znehodnoceny neodborným zpracováním, nevhodným či nekvalitním ušitím, použitím nekvalitních zdrhovadel apod.

Snadné použitípovlaků Pristine

Protiroztočové povlaky se používají jako mezivrstva pod svrchní povlečení. Můžete je použít na své současné polštáře, peřiny a matrace a navíc odpadá nutnost jakékoli další protiroztočové péče o lůžko.

Nejprve Pristine.

Nejprve navlékněte povlaky Pristine na celé lůžko, tj. na polštář, přikrývku a matraci. Povlaky se zapínají na zip, povlak na matraci obepíná matraci ze všech stran.

Pak povlečení.

Přes protiroztočové povlaky Pristine navlékněte běžné svrchní povlečení a prostěradlo z libovolného materiálu pratelného na 60 °C.

Hotovo.

Povlaky Pristine nyní brání vdechování alergenu z lůžka a dráždění dýchacích cest. Můžete klidně spát.

Jednoduché používání

Protiroztočové povlaky navlékneme na matraci, přikrývku a polštář a uzavřeme na zip. Povlak na matraci má tvar boxu, matrace je do něj uzavřena ze všech stran. Na přikrývku a peřinu povlečenou do povlaku Pristine ještě povlečeme běžné svrchní ložní prádlo, na matraci prostěradlo. V případě potřeby lze mezi povlak Pristine a prostěradlo dát jako mezivrstvu matracový chránič či inkontinentní podložku.

Snadná údržba

Povlaky z materiálu Pristine nevyžadují žádnou zvláštní údržbu. Povléká se přes ně běžné ložní prádlo, které pravidelně převlékáme a pereme. Protiroztočové povlaky Pristine pereme v běžných pracích prostředcích na 60°C, a to 2x ročně nebo dle potřeby častěji. Při převlékání svrchního prádla setřeme navlhko na povlacích usazený prach.

Výběr z více typů materiálu Pristine

Protiroztočové povlaky dodáváme v provedení buď ze základního materiálu Pristine 66457 nebo z dále upraveného Pristine 66457 Calendered. Základní materiál nabízí ideální poměr ochrany před roztočovými alergeny a prodyšnosti materiálu. Materiál Calendered prochází následnou úpravou základního materiálu Pristine 66457 za vysoké teploty a tlaku („calendering“). Tkanina Calendered je tak hladší, má ještě menší vzdálenost mezi vlákny, vykazuje však nižší prodyšnost.

Porovnání parametrů nabízených typů materiálu Pristine

Parametr / Materiál Pristine 66457 Pristine 66457-112 Calendered
Složení tkaniny 100% polyester 100% polyester
Gramáž tkaniny 134,9 g/m2 (ASTM-D-3774) 128,8 g/m2 (ASTM-D-3774)
Tloušťka tkaniny 0,25 mm (ASTM-D-1777) 0,16 mm (ASTM-D-1777)
Prodyšnost při tlaku 125 Pa 22,6 L/dm2/min (ASTM-D-737) 4,58 L/dm2/min (ASTM-D-737)
Průměrná velikost pórů 5,9 µm (ASTM-E-1294) 3,0 µm (ASTM-E-1294)
Číslo atestu SZÚ 1743/10, Ex100869 852/5313, Ex130296
Procento zadržených částic dle atestu SZÚ 93,8% 94,2%

V NAŠEM E-SHOPU NAJDETE ŠIROKOU NABÍDKU ROZMĚRŮ A KOMBINACÍ PROTIROZTOČOVÝCH POVLAKŮ PRISTINE

Pokud přesto požadovaný rozměr nebo kombinaci nenajdete, můžete využít možnost zakázkové výroby přesně na míru.

Protiroztočové povlaky Pristine. To nejlepší, co můžete na ochranu lůžka před roztoči udělat.
NAHORU