Povlak Pristine na přikrývku

Kód: N/A.

Vyberte si prosím požadovaný rozměr a materiál povlaku.

Zrušit výběr

Protiroztočové povlaky Pristine

Protiroztočové bariérové povlaky Pristine představují nejúčinnější řešení ochrany před roztoči a jejich alergeny na našem trhu. Materiál Pristine vyvinutý speciálně pro potřeby alergiků je utkaný patentovaným postupem z velmi jemných vláken polyesteru. Pravidelná mikroskopická velikost mezer mezi vlákny spolehlivě zabraňuje průniku roztočových alergenů, ale zároveň zaručuje maximální prostupnost pro pot a vodní páry. Povlaky Pristine nabízejí ideální kombinaci neprostupnosti pro alergeny a příjemných vlastností pro užívání. Jsou jemné, tvárné a měkké, umožňují dokonalé dýchání povrchu těla a zaručují maximální pohodlí a hygienu při spaní.

Okamžitá účinnost, spolehlivá ochrana proti roztočům

Povlaky Pristine zabraňují pronikání roztočů a roztočových alergenů k pacientovi okamžitě po navlečení. Významně snižují množství vdechovaného alergenu, který dráždí dýchací cesty a negativně ovlivňuje zdravotní stav citlivé osoby. Protiroztočové povlaky fungují jako fyzická zábrana mezi alergenem nahromaděným v lůžku a pacientem. Alergen nemůže skrz hustě a pravidelně tkanou látku proniknout a dráždit citlivou osobu.

Nejmodernější technologie

Tkanina Pristine 66457 a Pristine 66457-112 Calendered je utkána patentovaným postupem z velmi jemných mikrovláken polyesteru. Pravidelná mikroskopická vzdálenost mezer mezi vlákny prokazatelně zadržuje částice o velikosti odpovídající nejmenším roztočovým alergenům. Alergeny se nemohou uvolňovat z lůžka do okolí, optimálně volená velikost mezer mezi vlákny však zároveň zaručuje maximální prostupnost pro pot a vodní páry.

Vysoký komfort v lůžku

Protiroztočové povlaky Pristine přinášejí ideální kombinaci neprostupnosti pro alergeny za současné maximální prostupnosti pro vodní páry, a zároveň příjemných vlastností pro užívání. Povlaky jsou lehké, jemné a tvárné, nešustí a plně propouští pot a vodní páry. Jejich přítomnost v lůžku proto z hlediska komfortu téměř nezaznamenáte.

Mimořádná odolnost a garance kvality

Polyesterová vlákna jsou mimořádně odolná proti opotřebení, nespírají se ani neřídnou a dlouhodobě si zachovávají své vlastnosti. Povlaky z materiálu Pristine vydrží mnohem déle, než přikrývky či matrace, na které jsou povlečeny. Poskytujeme desetiletou záruku na výrobní i materiálové vady.

Profesionální technické provedení protiroztočových povlaků Pristine zaručuje, že vynikající ochranné vlastnosti materiálu Pristine 66457 nejsou znehodnoceny neodborným zpracováním, nevhodným či nekvalitním ušitím, použitím nekvalitních zdrhovadel apod.

Jednoduché používání

Protiroztočové povlaky navlékneme na matraci, přikrývku a polštář a uzavřeme na zip. Povlak na matraci má tvar boxu, matrace je do něj uzavřena ze všech stran. Na přikrývku a peřinu povlečenou do povlaku Pristine ještě povlečeme běžné svrchní ložní prádlo, na matraci prostěradlo. V případě potřeby lze mezi povlak Pristine a prostěradlo dát jako mezivrstvu matracový chránič či inkontinentní podložku.

Snadná údržba

Povlaky z materiálu Pristine nevyžadují žádnou zvláštní údržbu. Povléká se přes ně běžné ložní prádlo, které pravidelně převlékáme a pereme. Protiroztočové povlaky Pristine pereme v běžných pracích prostředcích na 60°C, a to 2x ročně nebo dle potřeby častěji. Při převlékání svrchního prádla setřeme navlhko na povlacích usazený prach.

Výběr z více typů materiálu Pristine

Protiroztočové povlaky dodáváme v provedení buď ze základního materiálu Pristine 66457 nebo z dále upraveného Pristine 66457 Calendered. Základní materiál nabízí ideální poměr ochrany před roztočovými alergeny a prodyšnosti materiálu. Materiál Calendered prochází následnou úpravou základního materiálu Pristine 66457 za vysoké teploty a tlaku („calendering“). Tkanina Calendered je tak hladší, má ještě menší vzdálenost mezi vlákny, vykazuje však nižší prodyšnost.

Srovnání parametrů nabízených materiálů Pristine

Parametr / Materiál Pristine 66457 Pristine 66457-112 Calendered
Složení tkaniny 100% polyester 100% polyester
Gramáž tkaniny 134,9 g/m2 (ASTM-D-3774) 128,8 g/m2 (ASTM-D-3774)
Tloušťka tkaniny 0,25 mm (ASTM-D-1777) 0,16 mm (ASTM-D-1777)
Prodyšnost při tlaku 125 Pa 22,6 L/dm2/min (ASTM-D-737) 4,58 L/dm2/min (ASTM-D-737)
Průměrná velikost pórů 5,9 µm (ASTM-E-1294) 3,0 µm (ASTM-E-1294)
Číslo atestu SZÚ 1743/10, Ex100869 852/5313, Ex130296
Procento zadržených částic dle atestu SZÚ 93,8% 94,2%